• Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★½

  • Pass Over

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

  • Keeping Mum

    ★★★★

  • The Graduate

    ★★★½

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

  • Dead Poets Society

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Paddington

    ★★★★

  • This Is Where I Leave You

    ★★★★

  • Howard

    ★★★★★

  • Rebecca

    ★★★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★★

  • Miss Pettigrew Lives for a Day

    ★★★★½

  • She's Funny That Way

    ★★★★½