Morgan has logged 20 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Ring

The Ring

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Split

Split

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Spring

Spring

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Alice Wetterlund: My Mama Is a Human and So Am I

Alice Wetterlund: My Mama Is a Human and So Am I

2019
×
Edit this entry  
01
The Asphalt Jungle

The Asphalt Jungle

1950
×
Edit this entry