• Pig

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • The Vault

    ★★★★

  • To Olivia

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Rebecca

    ★★★½

  • Soul

    ★★★

  • Fatman

    ½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • On the Rocks

    ★★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • The Occupant

    ★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Spenser Confidential

    ★★

  • Escape from Pretoria

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Bad Tales

    ★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★★★

  • Encounters

    ★★

  • Emma.

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Farewell Amor

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • The Mole Agent

    ★★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★½

  • Time

    ★★★★★

  • Uncle Frank

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★½

  • Grand Isle

    ★½

  • The Good Liar

    ★★★

  • 21 Bridges

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★

  • Harriet

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★★★

  • Calm with Horses

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • The Goldfinch

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • The Burnt Orange Heresy

    ★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★½

  • Rocks

    ★★★★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★★

  • Collective

    ★★★★★

  • The King

    ★★★★½

  • The Laundromat

    ★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Judy

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★