mosquitodragon has logged 788 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Rampage

Rampage

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Death Was a Passenger

Death Was a Passenger

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Reign of Fire

Reign of Fire

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shame

Shame

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fallen

Fallen

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Anatomy of a Murder

Anatomy of a Murder

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lost Skeleton of Cadavra

The Lost Skeleton of Cadavra

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rabid

Rabid

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Shop on Main Street

The Shop on Main Street

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Cat

The Cat

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Bat

The Bat

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Last Warning

The Last Warning

1928
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Children of the Corn IV: The Gathering

Children of the Corn IV: The Gathering

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It Happened One Christmas

It Happened One Christmas

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Inferno of Torture

Inferno of Torture

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The New Centurions

The New Centurions

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Charley Varrick

Charley Varrick

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
House on the Edge of the Park

House on the Edge of the Park

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Code 8

Code 8

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Narc

Narc

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Space Amoeba

Space Amoeba

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Crumbs

Crumbs

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Supervixens

Supervixens

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hooper

Hooper

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Get Carter

Get Carter

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Annihilators

The Annihilators

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Exterminators of the Year 3000

Exterminators of the Year 3000

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
In the Cold of the Night

In the Cold of the Night

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Time Bandits

Time Bandits

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Trek: The Motion Picture

Star Trek: The Motion Picture

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry