mosquitodragon has logged 59 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Trouble with Harry

The Trouble with Harry

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Perfume of the Lady in Black

The Perfume of the Lady in Black

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tomorrow I'll Wake Up and Scald Myself with Tea

Tomorrow I'll Wake Up and Scald Myself with Tea

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Office Space

Office Space

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Haunting of Morella

The Haunting of Morella

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
American Mary

American Mary

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Henry V

Henry V

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Retribution

Retribution

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cobra Verde

Cobra Verde

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Invisible Ray

The Invisible Ray

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
September

September

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mimic 2

Mimic 2

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Howling II: Stirba - Werewolf Bitch

Howling II: Stirba - Werewolf Bitch

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Amityville Horror

The Amityville Horror

2005
×
Read the review Edit this entry  
22
All My Good Countrymen

All My Good Countrymen

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Escape from the Bronx

Escape from the Bronx

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Raging Angels

Raging Angels

1995
×
Read the review Edit this entry  
20
Outland

Outland

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Night of the Zombies

Night of the Zombies

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Long Hair of Death

The Long Hair of Death

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Red Scorpion

Red Scorpion

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
[REC]⁴ Apocalypse

[REC]⁴ Apocalypse

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Petey Wheatstraw

Petey Wheatstraw

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
George Washington

George Washington

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fata Morgana

Fata Morgana

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Beneath the Planet of the Apes

Beneath the Planet of the Apes

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Warlords of Atlantis

Warlords of Atlantis

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Judgment Night

Judgment Night

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Urban Justice

Urban Justice

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Before the Devil Knows You're Dead

Before the Devil Knows You're Dead

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dracula A.D. 1972

Dracula A.D. 1972

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Enemy Mine

Enemy Mine

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Caesar

Black Caesar

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Possessed

The Possessed

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry