Mousa ;) has logged 866 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Code 8

Code 8

2016
×
Edit this entry  
31
The Pearl of Death

The Pearl of Death

1944
×
★★★
Edit this entry  
31
Proud Mary

Proud Mary

2018
×
★★½
Edit this entry  
31
Apricot

Apricot

2009
×
Edit this entry  
31
Kidnapping Stella

Kidnapping Stella

2019
×
★½
Edit this entry  
31
Rogue City

Rogue City

2020
×
★★½
Edit this entry  
31
The Nose

The Nose

1963
×
Edit this entry  
30
The House of Fear

The House of Fear

1945
×
★★★
Edit this entry  
30
The Gorilla

The Gorilla

1939
×
★½
Edit this entry  
30
Pinched

Pinched

2010
×
Edit this entry  
30
The Gratinated Brains of Pupilija Ferkeverk

The Gratinated Brains of Pupilija Ferkeverk

1970
×
Edit this entry  
30
911 Nightmare

911 Nightmare

2016
×
★★
Edit this entry  
30
Bus 44

Bus 44

2001
×
Edit this entry  
30
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Sherlock Holmes Faces Death

Sherlock Holmes Faces Death

1943
×
★★★
Edit this entry  
30
Black Rider

Black Rider

1993
×
Edit this entry  
30
Sherlock Holmes and the Secret Weapon

Sherlock Holmes and the Secret Weapon

1942
×
★★½
Edit this entry  
29
New Boy

New Boy

2007
×
Edit this entry  
29
Lessons of Darkness

Lessons of Darkness

1992
×
★★★★
Edit this entry  
29
Ape

Ape

2017
×
Edit this entry  
29
Love Affair

Love Affair

1932
×
★★★
Edit this entry  
29
Hero

Hero

2017
×
Edit this entry  
28
The Woman in Green

The Woman in Green

1945
×
★★★
Edit this entry  
28
Sherlock Holmes and the Voice of Terror

Sherlock Holmes and the Voice of Terror

1942
×
★★★
Edit this entry  
28
Pursuit to Algiers

Pursuit to Algiers

1945
×
★★★
Edit this entry  
28
Strangers in a Bed

Strangers in a Bed

2014
×
Edit this entry  
28
The Call

The Call

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Behind Green Lights

Behind Green Lights

1946
×
★★★
Edit this entry  
27
Sons of the Desert

Sons of the Desert

1933
×
★★★½
Edit this entry  
27
Caldera

Caldera

2012
×
Edit this entry  
27
White Zombie

White Zombie

1932
×
★★½
Edit this entry  
27
Moving Takahashi

Moving Takahashi

2011
×
Edit this entry  
27
Detour

Detour

1945
×
★★★½
Edit this entry  
27
Lovestreams

Lovestreams

2016
×
Edit this entry  
27
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Edit this entry  
27
Dog

Dog

2001
×
Edit this entry  
27
My Name Is Julia Ross

My Name Is Julia Ross

1945
×
★★★★
Edit this entry  
26
Twilight Storytellers: Masque

Twilight Storytellers: Masque

2015
×
Edit this entry  
26
The Spider Woman

The Spider Woman

1943
×
★★★
Edit this entry  
26
Fairouz

Fairouz

1998
×
★★★★
Edit this entry  
24
Terror by Night

Terror by Night

1946
×
★★★
Edit this entry  
24
Spinners

Spinners

2014
×
Edit this entry  
24
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Most Dangerous Game

The Most Dangerous Game

1932
×
★★★
Edit this entry  
23
Black Hole

Black Hole

2010
×
Edit this entry  
23
Memory Box

Memory Box

2016
×
Edit this entry  
23
Breathe

Breathe

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
That One Day

That One Day

2016
×
Edit this entry  
23
'71

'71

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
Hannibal Buress: Comedy Camisado

Hannibal Buress: Comedy Camisado

2016
×
★★★
Edit this entry