Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Useless Humans

Useless Humans

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Journey to the West: The Demons Strike Back

Journey to the West: The Demons Strike Back

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Breed

The Breed

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Only

Only

2019
×
★★
Edit this entry  
08
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
8:46

8:46

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Good, The Bad, The Weird

The Good, The Bad, The Weird

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ghost Killers vs. Bloody Mary

Ghost Killers vs. Bloody Mary

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Yummy

Yummy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Infected

Infected

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
Read the review Edit this entry  
22
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Zombiegeddon

Zombiegeddon

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Stuck on You!

Stuck on You!

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mutant Blast

Mutant Blast

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Parts of the Family

Parts of the Family

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Combat Shock

Combat Shock

1986
×
★★★½
Edit this entry  
21
Mystery Science Theater 3000: The Movie

Mystery Science Theater 3000: The Movie

1996
×
★★★½
Edit this entry  
19
Slimed

Slimed

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scare Package

Scare Package

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
My Spy

My Spy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Driven

Driven

2019
×
★½
Edit this entry  
15
Vampire Dad

Vampire Dad

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Secretary

Secretary

2002
×
★★★★
Edit this entry  
15
Diani and Devine Meet the Apocalypse

Diani and Devine Meet the Apocalypse

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Meet the Hollowheads

Meet the Hollowheads

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Stay Tuned

Stay Tuned

1992
×
★★★½
Edit this entry  
14
Mom

Mom

1991
×
★★★
Edit this entry  
14
Funhouse

Funhouse

2019
×
★★
Edit this entry  
14
Sea Fever

Sea Fever

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Candy Snatchers

The Candy Snatchers

1973
×
★★★
Edit this entry  
13
The Clearing

The Clearing

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ghost

Ghost

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spellbound

Spellbound

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Full Metal Yakuza

Full Metal Yakuza

1997
×
★★★
Edit this entry  
10
Becky

Becky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Dinner Party

The Dinner Party

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Unsettling Scenes

Unsettling Scenes

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Two Heads Creek

Two Heads Creek

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cannibal Women in the Avocado Jungle of Death

Cannibal Women in the Avocado Jungle of Death

1989
×
★★★
Edit this entry  
08
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Talking Cat!?!

A Talking Cat!?!

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry