Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
No Way Out

No Way Out

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Safe

Safe

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jabberwocky

Jabberwocky

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Kate

Kate

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
River's Edge

River's Edge

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Batman Ninja

Batman Ninja

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Eyes of Laura Mars

Eyes of Laura Mars

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Threads

Threads

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Relic

Relic

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Underwater

Underwater

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Creature from the Haunted Sea

Creature from the Haunted Sea

1961
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Submarine

Submarine

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Last Breath

Last Breath

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fantasia 2000

Fantasia 2000

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Plague

Plague

1979
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Old Crocodile

The Old Crocodile

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Demon

The Demon

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Superman/Batman: Apocalypse

Superman/Batman: Apocalypse

2010
×
★★★
Edit this entry  
13
The Way We Were

The Way We Were

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
City of God

City of God

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Superman/Batman: Public Enemies

Superman/Batman: Public Enemies

2009
×
★★½
Edit this entry  
10
Killer Cheese Fries from Hell

Killer Cheese Fries from Hell

×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sphere

Sphere

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Chariots of Fire

Chariots of Fire

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Godzilla vs. the Netherlands

Godzilla vs. the Netherlands

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Godzilla vs. Hedorah

Godzilla vs. Hedorah

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Great Mouse Detective

The Great Mouse Detective

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dance With Me

Dance With Me

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Big Combo

The Big Combo

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Curse of the Golden Flower

Curse of the Golden Flower

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eddie Izzard: Live at the Ambassadors

Eddie Izzard: Live at the Ambassadors

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rush

Rush

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
DeepStar Six

DeepStar Six

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Mechanical Butcher

The Mechanical Butcher

1895
×
★★½
Read prior review Edit this entry