Moviebuffgrant has logged 155 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
The Starling

The Starling

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Afterlife of the Party

Afterlife of the Party

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
PAW Patrol: The Movie

PAW Patrol: The Movie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Respect

Respect

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
He's All That

He's All That

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Vivo

Vivo

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sisters on Track

Sisters on Track

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Squared Love

Squared Love

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Skater Girl

Skater Girl

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Ice Road

The Ice Road

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Canvas

Canvas

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Sea Inside

The Sea Inside

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Under the Same Moon

Under the Same Moon

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Infinite

Infinite

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Peter Rabbit 2: The Runaway

Peter Rabbit 2: The Runaway

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dream Horse

Dream Horse

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Wiggles: Yummy Yummy

The Wiggles: Yummy Yummy

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Wiggles: Wiggle Time

The Wiggles: Wiggle Time

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Us Again

Us Again

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spirit Untamed

Spirit Untamed

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Zathura: A Space Adventure

Zathura: A Space Adventure

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spirit Untamed

Spirit Untamed

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Son of the Mask

Son of the Mask

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry