Sort by

Reid Hardison has logged 54 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Edit this entry  
30
Ashes and Diamonds

Ashes and Diamonds

1958
×
★★★½
Edit this entry  
30
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Fisher King

The Fisher King

1991
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
My Fair Lady

My Fair Lady

1964
×
★★★½
Edit this entry  
29
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tom Segura: Ball Hog

Tom Segura: Ball Hog

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
The Bad Sleep Well

The Bad Sleep Well

1960
×
Read the review Edit this entry  
27
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Homicide

Homicide

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Safe

Safe

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Light Sleeper

Light Sleeper

1992
×
★★★★
Edit this entry  
23
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Great Expectations

Great Expectations

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Seven Days in May

Seven Days in May

1964
×
Edit this entry  
22
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★★
Edit this entry  
21
Blithe Spirit

Blithe Spirit

1945
×
★★½
Edit this entry  
21
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Court Jester

The Court Jester

1955
×
★★★½
Edit this entry  
20
This Happy Breed

This Happy Breed

1944
×
★★★½
Edit this entry  
20
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Targets

Targets

1968
×
★★★½
Edit this entry  
19
In Which We Serve

In Which We Serve

1942
×
Edit this entry  
19
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Marc Maron: End Times Fun

Marc Maron: End Times Fun

2020
×
Edit this entry  
16
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Breaking Point

The Breaking Point

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Swallow

Swallow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mildred Pierce

Mildred Pierce

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lodger: A Story of the London Fog

The Lodger: A Story of the London Fog

1927
×
Edit this entry  
13
Night Moves

Night Moves

2013
×
Edit this entry  
12
Pearl Harbor

Pearl Harbor

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wendy

Wendy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
Edit this entry  
09
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
Edit this entry  
08
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dumpster Baby

Dumpster Baby

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Babette's Feast

Babette's Feast

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry