• Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Mike Birbiglia: The New One

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Line of Duty

    ★★

  • The Blue Shell Incident

  • Daniel Sloss: X

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • The Fall

  • Watchmen

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Saria

  • 3 from Hell

    ★★

  • Blood Machines

    ★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Martin Eden

    ★★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • The Fanatic

  • Waves

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★

  • Hair Love

  • Nimic

  • 7500

    ★★½

  • The Art of Racing in the Rain

  • The Kitchen

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Ready or Not

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Daughter

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Maestro

  • Shaft

    ★★

  • Memorable

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Ma

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Loqueesha

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½