• Poms

    ★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Chernobyl

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Tolkien

    ★★★

  • Swallow

    ★★★½

  • Learning to Skateboard in a Warzone (If You're a Girl)

  • Blow the Man Down

    ★★★

  • The Neighbors' Window

  • Walk Run Cha-Cha

  • I Am Easy to Find

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The Perfect Date

    ★½

  • Hellboy

  • The Best of Enemies

    ★★½

  • Missing Link

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Unplanned

    ½

  • Pet Sematary

    ★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★½

  • The Highwaymen

    ★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • Dumbo

    ★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Henrietta Bulkowski

  • Sword of Trust

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • St. Louis Superman

  • The Mustang

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★★

  • Luce

    ★★★★

  • The Souvenir

    ★★★★½

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Vast of Night

    ★★★

  • Life Overtakes Me

  • The Report

    ★★★½

  • The Death of Dick Long

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • The Lodge

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★

  • Late Night

    ★★

  • Serenity

    ★½

  • Apollo 11

  • Kitbull

  • Glass

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • The Reliant

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Vice

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • In the Absence

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Nefta Football Club

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • The Haunting of Hill House

  • A Sister