• No Sudden Move

    ★★★

  • Donny's Bar Mitzvah

    ★★★

  • I Saw the Devil

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • True Stories

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Le Samouraï

    ★★★★½

  • Twin Peaks

    ★★★★★

  • Unhinged

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • The Magnificent Seven

    ★★½

  • Death Note

    ★★