Moviedeektoo has logged 29 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Free Guy

Free Guy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Raising Cain

Raising Cain

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spellbound

Spellbound

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Edit this entry  
19
Candyman

Candyman

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
World Trade Center

World Trade Center

2006
×
★★½
Edit this entry  
11
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rules Don't Apply

Rules Don't Apply

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry