I. Simon has logged 31 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Edit this entry  
28
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Little Stranger

The Little Stranger

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★½
Edit this entry  
25
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Crawl

Crawl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Clown

Clown

2010
×
★★★
Edit this entry  
16
Home Base

Home Base

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Yesterday

Yesterday

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Barbara

Barbara

2012
×
★★★
Edit this entry  
12
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Child's Play

Child's Play

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Luce

Luce

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Late Night

Late Night

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★
Edit this entry  
03
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Non-Fiction

Non-Fiction

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Ma

Ma

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry