I. Simon has logged 467 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lingua Franca

Lingua Franca

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Soul

Soul

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Se7en

Se7en

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Baby's Meal

Baby's Meal

1895
×
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cold Meridian

Cold Meridian

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
The Player

The Player

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sleepwalking in the Rift

Sleepwalking in the Rift

2012
×
★★★
Edit this entry  
17
Education

Education

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Future

The Future

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Passage of Venus

Passage of Venus

1874
×
Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Red Road

Red Road

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Popeye

Popeye

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Family

The Family

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
California Split

California Split

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
3 Women

3 Women

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Dreams

Dreams

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Images

Images

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Village

The Village

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Run

Run

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Duel

Duel

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry