I. Simon has logged 44 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Duel

Duel

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Time

Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
What the Constitution Means to Me

What the Constitution Means to Me

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dog

Dog

2001
×
★★★½
Edit this entry  
26
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Misbehaviour

Misbehaviour

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
M*A*S*H

M*A*S*H

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Homemade

Homemade

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Last Call

Last Call

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Couple Splits Up While In Lockdown LOL

Couple Splits Up While In Lockdown LOL

2020
×
★★
Edit this entry  
18
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Unexpected Gift

Unexpected Gift

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Eternal Beauty

Eternal Beauty

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
White Bird in a Blizzard

White Bird in a Blizzard

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bright Star

Bright Star

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kingdom of Heaven

Kingdom of Heaven

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
White Material

White Material

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
35 Shots of Rum

35 Shots of Rum

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Penelope

Penelope

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★½
Edit this entry  
09
Alien³

Alien³

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Mule

The Mule

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mary Goes Round

Mary Goes Round

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Evil Demon Golfball from Hell!!!

Evil Demon Golfball from Hell!!!

1996
×
★★★
Edit this entry  
04
Nenette and Boni

Nenette and Boni

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
U.S. Go Home

U.S. Go Home

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
No Fear, No Die

No Fear, No Die

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Plus One

Plus One

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Chocolat

Chocolat

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Haunted Castle

The Haunted Castle

1896
×
★★★
Edit this entry