• WandaVision

    ★★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★½

  • The Skywalker Legacy

    ★★★★

  • Elephant

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Midway

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Penguins

    ★★★

  • The Highwaymen

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • What We Left Behind: Looking Back at Star Trek: Deep Space Nine

    ★★★★★

  • Outlaw King

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Elvis Presley: The Searcher

    ★★★★

  • Dolphin Reef

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Craig Ferguson: Tickle Fight

    ★★★★

  • Godless

    ★★★★

  • Godzilla: Planet of the Monsters

    ★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★★

  • Sad Hill Unearthed

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Batman vs. Two-Face

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Hostiles

    ★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★½

  • Team Thor: Part 2

    ★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • Wind River

    ★★★★½

  • The Hero

    ★★★★

  • Sherlock: The Final Problem

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Dana Carvey: Straight White Male, 60

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Batman: Return of the Caped Crusaders

    ★★★★

  • LEGO Jurassic World: The Indominus Escape

    ★★★

  • The Magnificent Seven

    ★★★★

  • Free Fire

    ★★★★

  • Building Star Trek

    ★★★★★

  • Team Thor

    ★★★★★

  • Jeff Foxworthy & Larry the Cable Guy: We've Been Thinking

    ★★★

  • Shin Godzilla

    ★★★★

  • Star Trek Beyond

    ★★★★½

  • Free State of Jones

    ★★½

  • Finding Dory

    ★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★★½

  • For the Love of Spock

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★★

  • The Jungle Book

    ★★★★

  • Secrets of the Force Awakens: A Cinematic Journey

    ★★★½