Sal has logged 252 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Transformers

Transformers

2007
×
★★½
Edit this entry  
27
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
Edit this entry  
08
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Game

The Game

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★½
Edit this entry  
05
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Alien³

Alien³

1992
×
Read the review Edit this entry  
03
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★
Edit this entry  
01
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Animal House

Animal House

1978
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
½
Edit this entry  
22
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Creed

Creed

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★★
Edit this entry  
17
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★
Edit this entry  
12
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Whiplash

Whiplash

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Boo 2! A Madea Halloween

Boo 2! A Madea Halloween

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
First Man

First Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Horsin' Around

Horsin' Around

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry