• The Cat o' Nine Tails

    The Cat o' Nine Tails

    ★★½

    התעלומה המרכזית היא החור השחור בליבו של הסרט - הוא פשוט כל כך יבש ומפותל ולא ממש הגיוני, כל הדברים האלה על דפוס הכרומוזום של הרוצח שמדענים יהרגו עבורו.
    עם זאת, מצאתי את עצמי נכנס אליו יותר ככל שהוא צובר תאוצה ונבנה לקראת סיום הגון.
    נראה היה שהסגנון החזותי המסחרי של ארג'נטו בא לידי ביטוי כאן, והעדפתי את פס הקול של מוריקונה גם עבור זה, עם סגנון הג'אז הזוויתי והאוונגרדי שלו.

  • High and Low

    High and Low

    ★★★★★

    קורסאווה בחיפזון עז בנה אסטיקה קולנועית כפי שאינה נעשתה מעולם.
    היכולת הקונבנציונאלית לערבב ים של טכניקות קולנועיות כמו מרק ראמן, ראויה לציון רב; 
    הוא בונה את העלילה סביב הפריימים שאט אט, בלי אף תזוזה של דמות בתוכו, מרגישים קפואים, תוך כדי שהוא ממקם כל דמות רלוונטית או פחות רלוונטית לקצה שלה ראויה כדי להוכיח את מלוא הפוטנציאל הקסמי והטכניקלי של התחום.
    הדמויות משרשות עשרות, אם לא אלפי החלטות במשך שנייה שכל החלטה קטנה או אפילו בצורת גרגיר חול עלולה להוביל…

  • Chungking Express

    Chungking Express

    ★★★★★

    אני רוצה למצוא אותך,
    אני רוצה לממש אותך,
    אני רוצה לצבוע אותך,
    אני רוצה לראות אותך,
    אני רוצה לנשק אותך,
    אני רוצה להידבק באהבה,
    הרגשות שלנו יתמסגרו בתוך תמונה בלי שנרגיש שאנו בתוכה.

    בעולם ששייך לחולי האהבה, והחלום של המונים מטורפים ונשמות בודדות, וונג שואל אינסוף קושיות שלעתים קרובות תהיתי בעצמי כשישבתי בקניון או בפארק, רק צופה באנשים מרחוק: 
    כולנו באים במגע עם עשרות, אם לא מאות, אנשים בכל יום, אף פעם לא באמת יודעים מי הם או מה הסיפור…

  • Black Widow

    Black Widow

    ★★½

    לא יודע 
    נגמרו לי הרעיונות לכתיבת ביקורת.

  • Reservoir Dogs

    Reservoir Dogs

    ★★★★

    עבורי הסרט הוא שיעור מעניין בטבע המציאות ובשרירותיות השפה. דפוסי הצליל של המילים, השמות שאנו מיישמים על דברים בעולם, המרכיבים הקוליים והמסומן; המרכיבים הרעיוניים, המושגים המופשטים או האובייקטים המופיעים בתודעה שביחד עוזרים ליצור הבנה של העולם שמחוץ לתודעה והיכולת שלנו להתייחס אליו.
    שם טמונה הבעיה, הסרט הזה רק לעתים רחוקות עד אף פעם לא מציג את המציאות בהקשר של הסרט.
    הוא עוסק במערכת הבסיסית של השפה ולכן הוא לכוד באופיו השרירותי של המבנה.
    הסרט אינו מסוגל להימלט מהסדר הסמלי של…

  • Nightmare Alley

    Nightmare Alley

    ★★★★

    מחיר כבד של התחזות לאל; עבודת רוכלות שנועדה אך ורק עבור האדון הטוב ותו לא אלא סחורה מרתקת לרווח אישי, כלומר עד שהישג ידך יעלה על אחיזתך והספירלה כלפי מטה תתחיל.
    לטעות זה אכן אנושי, כלומר, אלא אם כן אתה נביא שקר שעושה זאת על חשבון אחרים, ממולח את המילים שלך בצורה ממולחת כמו רצועות על צווארם ​​של מתעתעים בקלות.
    משחק מוסר גיהנום מלא באישיות מתפתחת, מורכבות אופי ואווירה צפופה של פטליזם המספקת את אחד היסודות העגומים, אם כי נוקבים וייחודיים במשחק הנואר של סוף שנות ה-40.

  • The World of Kanako

    The World of Kanako

    ★★★½

    תיאור עגום, ציני וחסר תקווה של קלקול מוסרי, משפחות מפורקות, נוער חסר מטרה וחברה רקובה.
    זוהי ספירלה מטה בקצב גבוה מרע לגרוע, הכוללת המון אלימות אכזרית בעלת אופי פיזי ופסיכולוגי כאחד.
    לפעמים זה הופך להיות כל כך מוגזם עד שהוא נכנס לתחום האבסורד האפל. הייתי צריך לצחוק בכמה נקודות, כי פשוט לא האמנתי למראה עיניי. 
    אבל בסופו של דבר, הסרט גורם לך להרגיש מלוכלך וסחוט רגשית.
    רציתי מאוד לאהוב 😢

  • Cléo from 5 to 7

    Cléo from 5 to 7

    ★★★★½

    קולנוע הינו תבנית מוצקת שמלכדת אינספור רבדים נפשיים ומוסריים.
    כשאני מסתכל על המסך, אני בוהה בדמות ראשית רציונאלית בדיונית שטה מנקודה א עד ב והמצלמה מנסה ללכד אותה ולהפוך לרגע נצחי.
    האירוניה היא שהעובדה שדמויות כמהות להפוך את הסיטואציות לבלתי נשכחות וממשיות כמו פסל ולרוב נובע מהרגש שמניע אותן לוכדת אותם בתוך כוס וואקום קפוא שאינו יימס לעולם, והן אף פעם לא יביטו בקמצוץ הנצחי להן הן שואפות.
    המטרה הגדולה של הגל החדש הוא לגרוף את מהות הגבול של בדיון…

  • Kagemusha

    Kagemusha

    ★★★½

    זוהי פואמה; שיר עצוב להפליא שמסב את תשומת לבנו בקול רם ובאומץ לחוסר הפרי של האלימות, לאבסורד הטבע האנושי, לפיתוי הרוח האנושית.
    היסטוריה לא כפי שהייתה אלא כשירה היפר-ריאלית בתנועה. חזרתו המנצחת של קורוסאווה לאפוס ההיסטורי לאחר מספר שנים של חרדות גוברות, קשיים אישיים ותקיעות יצירתיות היא לא פחות מאשר יצירה נפלאה מאוחרת יותר בקריירה - מתעלת את התשוקה שלו לציור לתוך הג'ידייגקי המהמם הזה, המתרחש בתקופת סנגוקו הסוערת של יפן, ממש לפני איחוד המדינה.
    מציאות ופנטזיה שזורים כאן כאשר…

  • Sweet Smell of Success

    Sweet Smell of Success

    ★★★★½

    הנואר הכי חד בעיר.
    הדרמה המוגברת הזו היא חגיגה של מילות דו-קרב. שיחות מרגישות כמו סצנות אקשן מבחינת התרגשות, ואפילו הימורים. מילים גוררות פצעים והתשובה הנכונה עלולה להיות מכת הרג.
    הסרט מתכופף סביב ההתבכיינות המילולית והרטוריקה הפרפורמטיבית, ומחזק את העובדה שגם העולם מתכופף סביב זה. זה חוזר למציאות המוגברת, שבה ניו יורק מרגישה קודרת וסואנת. בניית העולם והתפאורה הזו מהדהדת מראש סרטים מאוחרים יותר כמו של סקורסזה ו/או האחים סאפדי, שבו התחושה של העיר היא הופכת לזרז נרטיבי.
    בסופו של…

  • Nothing

    Nothing

    איזה פחד
    עשיתי בדיקת קורונה ומחכה לתשובה שתגיע עד הלום עוד הערב כדי שאספיק להקרנה של ריח מתוק של הצלחה.

  • Women on the Verge of a Nervous Breakdown

    Women on the Verge of a Nervous Breakdown

    ★★★★½

    אלמודובר ברא חוויה אותנטית ורבוית גוונים היישר אל תוך ליבנו.
    כיף לא נורמלי 🤧😍