Movies “Mofa” fan123 has logged 58 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Santa's Workshop

Santa's Workshop

1932
×
Read the review Edit this entry  
29
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Queen

The Queen

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Luxo Jr.

Luxo Jr.

1986
×
Read the review Edit this entry  
27
Day & Night

Day & Night

2010
×
Read the review Edit this entry  
26
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Frost/Nixon

Frost/Nixon

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Following

Following

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Harry and Tonto

Harry and Tonto

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Goodbye Girl

The Goodbye Girl

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pluto's Christmas Tree

Pluto's Christmas Tree

1952
×
Read the review Edit this entry  
15
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Elliot: The Littlest Reindeer

Elliot: The Littlest Reindeer

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry