Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Mr. Majestyk

Mr. Majestyk

1974
×
★★★★
Edit this entry  
23
Tuff Turf

Tuff Turf

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Habit

Habit

1995
×
★★★★
Edit this entry  
11
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Two Thousand Maniacs!

Two Thousand Maniacs!

1964
×
★★★
Edit this entry  
10
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Silent Running

Silent Running

1972
×
★★★
Edit this entry  
08
A Dragonfly for Each Corpse

A Dragonfly for Each Corpse

1975
×
★★★
Edit this entry  
06
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Mr. Sardonicus

Mr. Sardonicus

1961
×
★★★½
Edit this entry  
03
Splatter: Naked Blood

Splatter: Naked Blood

1996
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Satanic Pandemonium

Satanic Pandemonium

1975
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Possessed

The Possessed

1975
×
★★★½
Edit this entry  
07
Queens Of Evil

Queens Of Evil

1970
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Ghost Galleon

The Ghost Galleon

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
The Night of the Sorcerers

The Night of the Sorcerers

1974
×
★★★
Edit this entry  
17
Cemetery Sisters

Cemetery Sisters

1987
×
★★½
Edit this entry  
16
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Jitters

The Jitters

1989
×
★★
Edit this entry  
12
Warning Sign

Warning Sign

1985
×
★★★★
Edit this entry  
10
Tales from the Hood 3

Tales from the Hood 3

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
2LDK

2LDK

2003
×
★★★½
Edit this entry  
06
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Finch

Finch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
Color Me Blood Red

Color Me Blood Red

1965
×
★★½
Edit this entry  
30
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Scary Movie

Scary Movie

1991
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
The Gore Gore Girls

The Gore Gore Girls

1972
×
★★★½
Edit this entry  
20
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Mimic

Mimic

1997
×
★★★½
Edit this entry