Sort by

Moviesludge has logged 133 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★
Edit this entry  
21
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Looker

Looker

1981
×
★★★½
Edit this entry  
13
Strange Invaders

Strange Invaders

1983
×
★★★
Edit this entry  
13
Who's Harry Crumb?

Who's Harry Crumb?

1989
×
★½
Edit this entry  
12
Curse of Evil

Curse of Evil

1982
×
★★★
Edit this entry  
10
Stuber

Stuber

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
The Invisible Maniac

The Invisible Maniac

1990
×
★★★½
Edit this entry  
07
Rocko's Modern Life: Static Cling

Rocko's Modern Life: Static Cling

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Revived Monster

The Revived Monster

1953
×
★★★½
Edit this entry  
05
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★½
Edit this entry  
05
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Raising Cain

Raising Cain

1992
×
★★★½
Edit this entry  
02
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Inside

Inside

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Human Lanterns

Human Lanterns

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Cat

The Cat

1992
×
★★★
Edit this entry  
06
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★
Edit this entry  
03
Organ

Organ

1996
×
★★★½
Edit this entry  
03
Amityville 3-D

Amityville 3-D

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Ma

Ma

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Macabre

Macabre

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
Edit this entry  
21
Evil Dead Trap

Evil Dead Trap

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
They Have Changed Their Face

They Have Changed Their Face

1971
×
★★★
Edit this entry  
11
Invader ZIM: Enter the Florpus

Invader ZIM: Enter the Florpus

2019
×
★★★½
Edit this entry