moviessuckballs has logged 143 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
La luna

La luna

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
Read the review Edit this entry  
28
Spinners

Spinners

2014
×
Read the review Edit this entry  
28
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lie

The Lie

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Time

Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Due Date

Due Date

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tully

Tully

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Meatballs

Meatballs

1979
×
Read the review Edit this entry  
22
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Founder

The Founder

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Little Mermaid II: Return to the Sea

The Little Mermaid II: Return to the Sea

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry