• WandaVision

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★

  • Artemis Fowl

    ½

  • Extraction

    ★★★

  • The Last Dance

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Pinocchio

    ★★★

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Drive

    ½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Waiting for the Barbarians

    ★★★

  • Hustlers

    ★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • The Lion King

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • The Traitor

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Catch-22

  • I Lost My Body

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★

  • Chernobyl

  • Avengers: Endgame

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Vice

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

  • Aquaman

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Stan & Ollie

    ★★★½

  • Venom

    ★★

  • Green Book

    ★★★★

  • Widows

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Uncharted: Live Action Fan Film

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Dogman

    ★★★★½

  • Evil Genius

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

  • Bao

  • Baaghi 2

  • Ready Player One

    ★★★★