Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Boris - Il film

Boris - Il film

2011
×
★★★
Edit this entry  
10
The Transporter Refueled

The Transporter Refueled

2015
×
★½
Edit this entry  
08
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Edit this entry  
05
That's Life

That's Life

1998
×
★★★
Edit this entry  
04
Ask Me If I Am Happy

Ask Me If I Am Happy

2000
×
★★★½
Edit this entry  
03
Three Men and a Leg

Three Men and a Leg

1997
×
★★★½
Edit this entry  
03
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blade of the Immortal

Blade of the Immortal

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Host

The Host

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
10
I Can Quit Whenever I Want

I Can Quit Whenever I Want

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Waiting for the Barbarians

Waiting for the Barbarians

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
One Week

One Week

1920
×
★★★★
Edit this entry  
20
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Cameraman

The Cameraman

1928
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
Edit this entry  
20
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★
Edit this entry  
19
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★½
Edit this entry  
18
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★
Edit this entry  
17
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★½
Edit this entry  
15
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
½
Edit this entry  
26
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★½
Edit this entry  
15
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
1917

1917

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Edit this entry  
24
Pinocchio

Pinocchio

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Edit this entry