• The United States vs. Billie Holiday

    ★★★½

  • Allen v. Farrow

    ★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★½

  • Framing Britney Spears

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Mystery of D.B. Cooper

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • Honest Thief

    ★★★

  • You Cannot Kill David Arquette

    ★★★★

  • High Score

    ★★★★

  • Project Power

    ★★★

  • The Tax Collector

    ★★

  • Host

    ★★★★

  • The Speed Cubers

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Athlete A

    ★★★★

  • The Rental

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Becky

    ★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★

  • Capone

    ★★

  • Undertaker: The Last Ride

    ★★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★½

  • The Way Back

    ★★★★

  • Escape From Pretoria

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Time to Hunt

    ★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Washington

    ★★★½

  • McMillion$

    ★★★★★

  • Tesla

    ★½

  • Minari

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Welcome to Chechnya

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Save Yourselves!

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • On the Record

    ★★★★½

  • Shirley

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★½

  • Time

    ★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • Russell Peters: Deported

    ★★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★★