Chad has logged 21 entries for films during June 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Buried Alive

Buried Alive

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Rover

The Rover

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Next

Next

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
We Steal Secrets: The Story of WikiLeaks

We Steal Secrets: The Story of WikiLeaks

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
3 Days to Kill

3 Days to Kill

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Fifth Estate

The Fifth Estate

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Love Never Dies

Love Never Dies

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pompeii

Pompeii

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Maleficent

Maleficent

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
God's Pocket

God's Pocket

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Miracle

Miracle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Machete Kills

Machete Kills

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Last Vegas

Last Vegas

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry