• Don't Look Up

  • All Too Well: The Short Film

    ★★

  • Letzter Gipfel

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Death of David Cronenberg

    ★½

  • The Guilty

    ★★

  • Dune

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ½

  • News of the World

    ★★½

  • Letzter Kirtag

  • Enola Holmes

    ★★½

  • The Eight Hundred

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • Japan Sinks: 2020

    ★★

  • Great Pretender

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Forest of Love: Deep Cut

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • After The Disaster: Stories from The Tsunami

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • 6 Underground

    ½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★

  • Midway

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Gemini Man

    ½

  • The Irishman

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Dragon Quest: Your Story

    ★★½

  • Leberkäsjunkie

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

    ★★★

  • The Highwaymen

    ★★★½

  • Stuber

    ★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • The Mule

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Master Z: Ip Man Legacy

    ★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★★

  • Johnny English Strikes Again

    ★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • Outlaw King

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Sauerkrautkoma

    ★★★

  • One Crazy Summer: A Look Back at Gravity Falls

    ★★★★

  • The Equalizer 2

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Skyscraper

    ★½

  • Escape Plan 2: Hades

  • Natsuki: The Movie

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Asterix: The Secret of the Magic Potion

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Rampage

    ★★

  • Batman Ninja

    ★★★½

  • Sherlock Gnomes

  • Ready Player One

    ★★★

  • Tomb Raider