Sort by

Mr. DuLac has logged 594 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Way of the Dragon

The Way of the Dragon

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wild Indian

Wild Indian

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Snatchers

Snatchers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cowboy Bebop: The Movie

Cowboy Bebop: The Movie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Queenpins

Queenpins

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
In Search of the Last Action Heroes

In Search of the Last Action Heroes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Our Ladies

Our Ladies

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Full Monty

The Full Monty

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Finch

Finch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ein's Summer Vacation

Ein's Summer Vacation

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Greg Davies: You Magnificent Beast

Greg Davies: You Magnificent Beast

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Critters Attack!

Critters Attack!

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
What Have You Done to Solange?

What Have You Done to Solange?

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Spine of Night

The Spine of Night

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hills Have Eyes 2

The Hills Have Eyes 2

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry