Liam has logged 260 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Black Water: Abyss

Black Water: Abyss

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
The Ipcress File

The Ipcress File

1965
×
★★★
Edit this entry  
10
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The 10th Victim

The 10th Victim

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Run

Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Relic

Relic

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
A Pistol for Ringo

A Pistol for Ringo

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ghidorah, the Three-Headed Monster

Ghidorah, the Three-Headed Monster

1964
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Skeleton of Mrs. Morales

The Skeleton of Mrs. Morales

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
29
New Tale of Zatoichi

New Tale of Zatoichi

1963
×
★★★½
Edit this entry  
28
Youth of the Beast

Youth of the Beast

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Test Car

Black Test Car

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jigoku

Jigoku

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Village of the Damned

Village of the Damned

1960
×
★★★★
Edit this entry  
20
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Intern

The Intern

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Night of Fear

Night of Fear

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Dr. Terror's House of Horrors

Dr. Terror's House of Horrors

1965
×
★★★½
Edit this entry  
09
Wake in Fright

Wake in Fright

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Tomb of Ligeia

The Tomb of Ligeia

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Lady in a Cage

Lady in a Cage

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
His House

His House

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cargo

Cargo

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
The Cars That Ate Paris

The Cars That Ate Paris

1974
×
★★★★
Edit this entry  
03
Hush... Hush, Sweet Charlotte

Hush... Hush, Sweet Charlotte

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Nightmare

Nightmare

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
They're a Weird Mob

They're a Weird Mob

1966
×
★★★
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Doctor Zhivago

Doctor Zhivago

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Love Story

Love Story

1970
×
★★½
Edit this entry  
28
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Camelot

Camelot

1967
×
★½
Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Alfie

Alfie

1966
×
★★★
Edit this entry  
23
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
Bedevil

Bedevil

1993
×
★★★★
Edit this entry  
15
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Ten Commandments

The Ten Commandments

1956
×
★★½
Edit this entry  
13
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Revenge Ride

Revenge Ride

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Ten Minutes to Midnight

Ten Minutes to Midnight

2020
×
★½
Edit this entry  
11
Fried Barry

Fried Barry

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
It Cuts Deep

It Cuts Deep

2020
×
★★★½
Edit this entry