Liam has logged 31 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Throw Down

Throw Down

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Big Bad Wolves

Big Bad Wolves

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Hidden Blade

The Hidden Blade

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Twilight Samurai

The Twilight Samurai

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Easy Money: Hard to Kill

Easy Money: Hard to Kill

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Easy Money

Easy Money

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cell 211

Cell 211

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ashes of Time

Ashes of Time

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Z

Z

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
C.H.U.D.

C.H.U.D.

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Breathless

Breathless

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sleep Tight

Sleep Tight

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lodge

The Lodge

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
About Elly

About Elly

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Exiled

Exiled

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ruby & Quentin

Ruby & Quentin

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mirror Image

Mirror Image

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Arkansas

Arkansas

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
A Dirty Carnival

A Dirty Carnival

2006
×
★★★½
Edit this entry  
08
Dodsworth

Dodsworth

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
New World

New World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eat Drink Man Woman

Eat Drink Man Woman

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
03
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★★
Edit this entry  
01
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★★
Edit this entry  
01
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★
Edit this entry