• Malignant

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★★

  • The Power

    ★★★★

  • The Unholy

    ★★★★

  • Shook

    ★★★★

  • A Glitch in the Matrix

    ★★★★★

  • The Stand

    ★★★★★

  • The Empty Man

    ★★★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • Rent-A-Pal

    ★★★★

  • Come True

    ★★★★★

  • Class Action Park

    ★★★★★

  • #Alive

    ★★★★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★★

  • Underwater

    ★★★

  • The Grudge

    ★★★

  • The Mandela Effect

    ★★★★★

  • Butt Boy

    ★★★

  • The Cleansing Hour

    ★★★★★

  • The Beach House

    ★★★

  • Candy Corn

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Haunt

    ★★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★★

  • Vivarium

    ★★★★★

  • A.M.I.

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★★★

  • Confessional

    ★★★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★★★

  • Starfish

    ★★★★★

  • Head Count

    ★★★★

  • Followed

    ★★★

  • Nightmare Cinema

    ★★★★

  • Truth or Dare

    ★★★

  • The Night Eats the World

    ★★★

  • Slumber

    ★★★★★

  • Pyewacket

    ★★★★★

  • Primal Screen

    ★★★★★

  • The Alchemist Cookbook

    ★★

  • Beware the Slenderman

    ★★★★★

  • We Go On

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • World War Z

    ★★★★★

  • The Conspiracy

    ★★★★★

  • The Fourth Kind

    ★★★★★

  • 2012

    ★★★★

  • Nick and Norah's Infinite Playlist

    ★★★★★

  • Trick 'r Treat

    ★★★★★

  • 28 Weeks Later

    ★★★★★

  • When a Stranger Calls

    ★★★★

  • Memoirs of a Geisha

    ★★★★★

  • Corpse Bride

    ★★★★

  • Hard Candy

    ★★★★★

  • Freddy vs. Jason

    ★★★

  • 28 Days Later

    ★★★★★

  • The Stand

    ★★★★★

  • Dracula

    ★★★★★

  • A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

    ★★

  • A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

    ★★★

  • Creepshow 2

    ★★★★★

  • A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

    ★★★

  • A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

    ★★★★

  • A Nightmare on Elm Street

    ★★★★★

  • The Shining

    ★★★★★

  • The Town That Dreaded Sundown

    ★★★★

  • Night of the Living Dead

    ★★★★★