Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pirates

Pirates

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Meg

The Meg

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Stray Kids 'Unlock : GO LIVE IN LIFE'

Stray Kids 'Unlock : GO LIVE IN LIFE'

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloweentown High

Halloweentown High

2004
×
Read the review Edit this entry  
19
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★
Edit this entry  
18
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
Edit this entry  
11
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Love, Death & Robots: The Drowned Giant

Love, Death & Robots: The Drowned Giant

2021
×
Edit this entry  
11
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
Edit this entry  
11
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Motocrossed

Motocrossed

2001
×
Read the review Edit this entry  
06
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Coffee Prince

Coffee Prince

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sweetheart

Sweetheart

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Help

Help

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry