Lee has logged 25 entries for films during October 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fracture

Fracture

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The ABCs of Death

The ABCs of Death

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
17
My Best Fiend

My Best Fiend

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sinister

Sinister

2012
×
★½
Read prior review Edit this entry  
14
American Movie

American Movie

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pterodactyl

Pterodactyl

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Margin Call

Margin Call

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Buried

Buried

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Meeting Evil

Meeting Evil

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
1941

1941

1979
×
Read the review Edit this entry  
06
Leaving Las Vegas

Leaving Las Vegas

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pandorum

Pandorum

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
¡Three Amigos!

¡Three Amigos!

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Network

Network

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Before the Devil Knows You're Dead

Before the Devil Knows You're Dead

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Six Shooter

Six Shooter

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry