• Venom: Let There Be Carnage

    ½

  • No Time to Die

    ★★½

  • Squid Game

    ★★½

  • Dune

    ★★★

  • Cinderella

  • Malignant

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Black Widow

    ★½

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

  • Nobody

    ★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • Rifkin's Festival

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★

  • Tenet

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • Doctor Sleep

    ½

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Dumbo

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • The Other Side of the Wind

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Climax

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • The Greatest Showman

  • I Can Quit Whenever I Want 3: Ad Honorem

    ★★½

  • The House by the Sea

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • Jigsaw

    ½

  • Wonder Wheel

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★½

  • mother!

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • I Can Quit Whenever I Want 2: Masterclass

    ★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ½

  • Shin Godzilla

    ★★★★

  • The Neon Demon

    ★★★★½

  • It's Only the End of the World

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★

  • Raw

    ★★½

  • Café Society

    ★★★½

  • Hail, Caesar!

    ★★★½

  • Perfect Strangers

    ★★½

  • The Revenant

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • Krampus

    ★★★½

  • The Big Short

    ★★★