Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
½
Edit this entry  
11
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Edit this entry  
19
Dune

Dune

1984
×
★★½
Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Cinderella

Cinderella

2021
×
Edit this entry  
17
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Kill List

Kill List

2011
×
★★½
Edit this entry  
19
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★
Edit this entry  
18
Black Widow

Black Widow

2021
×
★½
Edit this entry  
17
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★½
Edit this entry  
13
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★
Edit this entry  
12
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★½
Edit this entry  
10
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★
Edit this entry  
10
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★½
Edit this entry  
07
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Edit this entry  
07
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★½
Edit this entry  
05
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Us

Us

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★
Edit this entry  
29
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★
Edit this entry  
29
Old

Old

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★
Edit this entry  
26
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
26
48 Hrs.

48 Hrs.

1982
×
★★★★
Edit this entry  
25
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★½
Edit this entry  
25
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Edit this entry  
25
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★
Edit this entry  
24
Sweet and Lowdown

Sweet and Lowdown

1999
×
★★★½
Edit this entry  
24
After the Wedding

After the Wedding

2006
×
★★½
Edit this entry  
21
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★★
Edit this entry  
19
Nobody

Nobody

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Us

Us

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Edit this entry  
11
The House by the Sea

The House by the Sea

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
A Dangerous Method

A Dangerous Method

2011
×
★★½
Edit this entry  
11
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Fascists on Mars

Fascists on Mars

2006
×
★★★
Edit this entry  
09
Savages

Savages

2012
×
★★
Edit this entry  
07
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★½
Edit this entry