• Pacific Rim: Uprising

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Tomb Raider

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★★½

  • Red Sparrow

    ★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Justice League

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • It

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★½

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • Batman & Bill

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • What the Health

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★½

  • The Big Sick

    ★★★★★

  • Assassin's Creed

    ★★½

  • Passengers

  • Hidden Figures

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Silence

    ★★½

  • Patriots Day

    ★★★½

  • Miss Sloane

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • The Accountant

    ★★★

  • Split

    ★★★★

  • The Founder

    ★★★★

  • Jackie

    ★★★

  • Lion

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

  • Suicide Squad

  • Jason Bourne

  • Ghostbusters

  • X-Men: Apocalypse

  • The Trust

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★½

  • The Jungle Book

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Deadpool

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • Lo and Behold: Reveries of the Connected World

    ★★★½

  • Swiss Army Man

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Spectre

  • Stretch and Bobbito: Radio That Changed Lives

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Jurassic World

  • Sicario

  • Mad Max: Fury Road

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★