Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
Moon

Moon

2009
×
★★★½
Edit this entry  
12
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Edit this entry  
25
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Edit this entry  
23
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Edit this entry  
23
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★½
Edit this entry  
21
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★
Edit this entry  
21
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★½
Edit this entry  
19
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Edit this entry  
16
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Edit this entry  
15
Lion

Lion

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Rover

The Rover

2014
×
★★★
Edit this entry  
07
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★
Edit this entry  
03
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Saint

The Saint

1997
×
★★
Edit this entry  
27
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Edit this entry