• Jupiter Ascending

  • Cop Car

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

  • John Wick

  • Teenage Mutant Ninja Turtles

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★½

  • Dawn of the Planet of the Apes

  • Maleficent

  • Edge of Tomorrow

  • The Rover

    ★★★

  • X-Men: Days of Future Past

  • Godzilla

  • The Amazing Spider-Man 2

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • The Lego Movie

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★

  • Who Took Johnny

    ★★★★

  • Camp X-Ray

    ★★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

  • The Hunger Games: Catching Fire

  • Thor: The Dark World

    ★★½

  • Snowpiercer

  • The Wolverine

  • Pacific Rim

    ★★½

  • The World's End

  • Man of Steel

  • This Is the End

  • Star Trek Into Darkness

  • Iron Man 3

    ★★★★½

  • The Conjuring

    ★★★★

  • Oz the Great and Powerful

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

  • Skyfall

    ★★★★

  • Looper

  • The Bourne Legacy

  • The Dark Knight Rises

  • The Amazing Spider-Man

  • The Avengers

    ★★★★½

  • The Hunger Games

  • 21 Jump Street

  • The Thing

    ★★½

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

  • X-Men: First Class

  • Drive

  • Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

  • Thor

    ★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

  • Buried

    ★★½

  • The Town

    ★★★½

  • Cave of Forgotten Dreams

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

  • Inception

  • Iron Man 2

    ★★★★

  • Alice in Wonderland

  • Avatar

  • Where the Wild Things Are

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

  • Inglourious Basterds

  • Watchmen

    ★★★★

  • Moon

    ★★★½

  • The Curious Case of Benjamin Button

  • Twilight

  • The Dark Knight

  • Hancock

  • The Incredible Hulk

    ★★★½

  • Iron Man

    ★★★★½

  • Into the Wild

    ★★★½

  • The Bourne Ultimatum

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

  • Ratatouille