Sort by

Mr.Monstrosity has logged 706 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Who Killed Captain Alex?

Who Killed Captain Alex?

2010
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Movie Orgy

The Movie Orgy

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
31
2Everything2Terrible2: Tokyo Drift

2Everything2Terrible2: Tokyo Drift

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Memorex

Memorex

×
★★★★★
Edit this entry  
30
Everything Is Terrible! The Movie

Everything Is Terrible! The Movie

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shock! Shock! Shock!

Shock! Shock! Shock!

1987
×
★★★½
Edit this entry  
30
Bloodsuckers from Outer Space

Bloodsuckers from Outer Space

1984
×
★★½
Edit this entry  
30
Splatter University

Splatter University

1984
×
★★★½
Edit this entry  
29
Ogroff

Ogroff

1983
×
★★★★
Edit this entry  
29
Devil Story

Devil Story

1986
×
★★½
Edit this entry  
29
Smut Without Smut: Satanic Horror Nite

Smut Without Smut: Satanic Horror Nite

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ebola Syndrome

Ebola Syndrome

1996
×
★★★★
Edit this entry  
28
Nine Inch Nails: Broken

Nine Inch Nails: Broken

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Limbo

Limbo

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Eaten Alive: A Tasteful Revenge

Eaten Alive: A Tasteful Revenge

1999
×
★★★½
Edit this entry  
28
Mail Order Murder: The Story Of W.A.V.E. Productions

Mail Order Murder: The Story Of W.A.V.E. Productions

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Elves

Elves

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
ABC in Sound

ABC in Sound

1933
×
Edit this entry  
21
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Creature

Creature

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Alien 2: On Earth

Alien 2: On Earth

1980
×
★★
Edit this entry  
19
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★★½
Edit this entry  
19
Alien³

Alien³

1992
×
★★★★
Edit this entry  
16
South Park: Post COVID: The Return of COVID

South Park: Post COVID: The Return of COVID

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
All Light, Everywhere

All Light, Everywhere

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Beach House | Juan's Basement

Beach House | Juan's Basement

×
★★★★
Edit this entry  
14
Beach House - Forever Still

Beach House - Forever Still

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★★
Edit this entry  
14
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★
Edit this entry  
13
Punk the Capital: Building a Sound Movement

Punk the Capital: Building a Sound Movement

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Battle Wizard

The Battle Wizard

1977
×
★★★½
Edit this entry  
11
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
07
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
On Memory

On Memory

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
04
8 Ball Bunny

8 Ball Bunny

1950
×
★★★
Edit this entry  
04
March of the Penguins

March of the Penguins

2005
×
★★★½
Edit this entry  
03
How To Live with Bed Bugs

How To Live with Bed Bugs

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
How to Clean a Cast Iron Pan

How to Clean a Cast Iron Pan

2012
×
★★★½
Edit this entry  
03
Something Wicked This Way Comes

Something Wicked This Way Comes

1983
×
★★★★
Edit this entry  
01
Flaming Ears

Flaming Ears

1992
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Arrival

The Arrival

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Chirpy Returns

Chirpy Returns

2007
×
★½
Edit this entry