Sort by

Mr.Monstrosity has logged 68 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The White Sheik

The White Sheik

1952
×
★★★
Edit this entry  
31
Ninja Wars

Ninja Wars

1982
×
★★★★
Edit this entry  
31
Flight of the Butterflies

Flight of the Butterflies

2012
×
★★★
Edit this entry  
30
The Pleasure of Love

The Pleasure of Love

1991
×
★★★
Edit this entry  
30
Survival Island

Survival Island

1996
×
★★★★
Edit this entry  
29
Death Rider in the House of Vampires

Death Rider in the House of Vampires

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Verotika

Verotika

2019
×
★½
Edit this entry  
29
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★
Edit this entry  
29
Charles and Lucie

Charles and Lucie

1979
×
★★★★
Edit this entry  
27
Ninja Condors

Ninja Condors

1987
×
★★★½
Edit this entry  
27
Ninja Busters

Ninja Busters

1984
×
★★★½
Edit this entry  
27
Furious

Furious

1984
×
★★★
Edit this entry  
27
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★
Edit this entry  
25
IMAX: Galapagos 3D

IMAX: Galapagos 3D

1999
×
★★★★
Edit this entry  
25
Nea

Nea

1976
×
★★★½
Edit this entry  
24
Papa, the Lil' Boats

Papa, the Lil' Boats

1971
×
★★½
Edit this entry  
24
Horses: The Story of Equus

Horses: The Story of Equus

2002
×
★★
Edit this entry  
24
Pandas

Pandas

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Superpower Dogs

Superpower Dogs

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Journey to the South Pacific

Journey to the South Pacific

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
A Very Curious Girl

A Very Curious Girl

1969
×
★★★★
Edit this entry  
23
Ninja: The Final Duel

Ninja: The Final Duel

1986
×
★★★
Edit this entry  
23
Mafia Vs. Ninja

Mafia Vs. Ninja

1985
×
★★★
Edit this entry  
23
The Peanut Butter Solution

The Peanut Butter Solution

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Super Ninja

The Super Ninja

1984
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ninja Hunter

Ninja Hunter

1984
×
★★½
Edit this entry  
22
A Beautiful Planet

A Beautiful Planet

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Peanut Butter Solution

The Peanut Butter Solution

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Cartoon All-Stars to the Rescue

Cartoon All-Stars to the Rescue

1990
×
★★★
Edit this entry  
19
Ninja In The Dragon's Den

Ninja In The Dragon's Den

1982
×
★★★½
Edit this entry  
16
Five Element Ninjas

Five Element Ninjas

1982
×
★★★★
Edit this entry  
15
Fires of Kuwait

Fires of Kuwait

1992
×
★★★★
Edit this entry  
15
Space Station 3D

Space Station 3D

2002
×
★★★
Edit this entry  
15
Into the Deep

Into the Deep

1994
×
★★★★
Edit this entry  
14
Chronos

Chronos

1985
×
★★★★
Edit this entry  
14
Tropical Rainforest

Tropical Rainforest

1992
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
T-Rex: Back to the Cretaceous

T-Rex: Back to the Cretaceous

1998
×
★★
Edit this entry  
12
World War Z

World War Z

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
To Fly!

To Fly!

1976
×
★★★
Edit this entry  
12
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Duel to the Death

Duel to the Death

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Heroes of the East

Heroes of the East

1978
×
★★★★
Edit this entry  
10
Sir Gawain and the Green Knight

Sir Gawain and the Green Knight

2002
×
★★½
Edit this entry  
10
Sword of the Valiant: The Legend of Sir Gawain and the Green Knight

Sword of the Valiant: The Legend of Sir Gawain and the Green Knight

1984
×
Edit this entry  
10
My Daily Routine

My Daily Routine

2011
×
★★★
Edit this entry  
10
Pioneer

Pioneer

2011
×
★★★
Edit this entry  
10
A Catalog of Anticipations

A Catalog of Anticipations

2008
×
★★½
Edit this entry