• Hubie Halloween

  • Sputnik

    ★★★½

  • Tesla

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Parasite

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Us

  • Booksmart

    ★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

  • The Predator

    ½

  • A Star Is Born

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Love, Gilda

  • Annihilation

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★

  • Tully

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • The Ritual

    ★★★½

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★

  • The Shape of Water

  • Wet Hot American Summer: Ten Years Later

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★

  • Life

    ★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • God's Own Country

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ½

  • Novitiate

    ★★★

  • Passengers

    ½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

    ★½

  • Maudie

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★

  • The Girl with All the Gifts

    ★★★½

  • Ghostbusters

    ★★½

  • The Secret Life of Pets

    ½

  • Lights Out

    ½

  • Finding Dory

    ★★

  • The Neon Demon

    ★★½

  • The Red Turtle

    ½

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Midnight Special

  • Captain Fantastic

    ★★★½

  • Kung Fu Panda 3

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★½

  • Swiss Army Man

    ★★

  • The Martian

    ★★★½

  • The Girl King

    ★★½

  • Wet Hot American Summer: First Day of Camp

  • The Boy and the Beast

  • The Lobster

    ★★

  • Jurassic World

    ★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★

  • Spy

  • Home

    ★★½

  • Trainwreck

    ½

  • Men & Chicken

  • The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

    ★★

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Tinker Bell and the Legend of the NeverBeast

  • Interstellar

    ★★★

  • Big Hero 6

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • The Maze Runner

    ★★

  • Dinosaur 13