MrPerkins has logged 42 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dogs

Dogs

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Glass Note

The Glass Note

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Wife

The Wife

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Duck, You Sucker

Duck, You Sucker

1971
×
★★★★
Edit this entry  
23
Quackser Fortune Has a Cousin in the Bronx

Quackser Fortune Has a Cousin in the Bronx

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Threesomething

Threesomething

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dragon Inn

Dragon Inn

1967
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Trees Down Here

Trees Down Here

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hell's Kitty

Hell's Kitty

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Splitz

Splitz

1984
×
Edit this entry  
18
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★
Edit this entry  
18
Three Quarters

Three Quarters

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
Bob Dylan: Trouble No More

Bob Dylan: Trouble No More

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Canal

The Canal

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Come Drink with Me

Come Drink with Me

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mansfield 66/67

Mansfield 66/67

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ada Kaleh

Ada Kaleh

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Bridesmaid

The Bridesmaid

2004
×
★★★
Edit this entry  
11
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rumble in the Bronx

Rumble in the Bronx

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Crime + Punishment

Crime + Punishment

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dark Money

Dark Money

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cinnamon

Cinnamon

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Opening of Misty Beethoven

The Opening of Misty Beethoven

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Swiped: Hooking Up in the Digital Age

Swiped: Hooking Up in the Digital Age

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Closely Watched Trains

Closely Watched Trains

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry