• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Invisible Man

    ★½

  • Emma.

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Shirley

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Vivarium

    ★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Sword of Trust

    ★★★

  • Greener Grass

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • The Lodge

    ★½

  • The Farewell

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Vice

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • Twisted Pair

    ½

  • Venom

    ★★

  • High Life

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Support the Girls

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Unsane

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Beast

    ★★½

  • mother!

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★½