• The Old Guard

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

  • 8:46

  • The High Note

  • The Lovebirds

  • Patent Nr. 314805

    ★★★½

  • Arkansas

  • Lime

    ★★★★½

  • Kill Chain: The Cyber War on America's Elections

  • The Hunt

    ★★★★

  • Shifter

    ★★★★

  • Devs

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • The Outsider

    ★★★★

  • The Turning Point

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • 6 Underground

    ½

  • Little Women

  • The Gentlemen

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Fetish

    ★★★½

  • Dark Waters

  • The Man Who Sold the World

  • Skywatch

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • She Never Died

  • Dolemite Is My Name

  • Color Out of Space

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★½

  • Ready or Not

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • L'Observateur

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Brightburn

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Rapunzel

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Cold Pursuit

  • Knock Down the House

    ★★★½

  • The Vast of Night

  • I Am Mother

    ★★★

  • Smash and Grab

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Holmes & Watson

    ★★★★½

  • Vice

    ★★★★½

  • The Mule

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Shrimp

    ★★★★