Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
Edit this entry  
31
The High Note

The High Note

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Anthropocene: The Human Epoch

Anthropocene: The Human Epoch

2018
×
Edit this entry  
17
Little Women

Little Women

2019
×
Edit this entry  
17
Hustlers

Hustlers

2019
×
Edit this entry  
10
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
Read the review Edit this entry  
14
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
Edit this entry  
21
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Contagion

Contagion

2011
×
Edit this entry  
23
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shrimp

Shrimp

2018
×
Edit this entry  
19
Skywatch

Skywatch

2019
×
Edit this entry  
18
Freaks

Freaks

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Turning Point

The Turning Point

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
Edit this entry  
15
Kansas City Confidential

Kansas City Confidential

1952
×
Edit this entry  
14
Rapunzel

Rapunzel

2019
×
Edit this entry  
14
Les Misérables

Les Misérables

2017
×
Edit this entry  
12
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
Edit this entry  
05
1917

1917

2019
×
Edit this entry  
04
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
Edit this entry  
03
The Murderers Are Among Us

The Murderers Are Among Us

1946
×
Edit this entry  
01
The Man Who Sold the World

The Man Who Sold the World

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Fetish

Fetish

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Smash and Grab

Smash and Grab

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
L'Observateur

L'Observateur

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Daybreak Express

Daybreak Express

1953
×
★★★★
Edit this entry  
25
Bombshell

Bombshell

2019
×
Edit this entry  
24
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
The Duke of Burgundy

The Duke of Burgundy

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★½
Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Narrow Margin

Narrow Margin

1990
×
Read the review Edit this entry