• Ciao Alberto

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • My Little Pony: A New Generation

    ★★★½

  • Akakiri

    ★★½

  • Lop & Ochō

    ★★★★½

  • The Elder

    ★★★

  • T0-B1

    ★★

  • The Ninth Jedi

    ★★★★½

  • The Village Bride

    ★★★½

  • The Twins

    ★★★★

  • Tatooine Rhapsody

    ★★

  • The Duel

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Death of David Cronenberg

  • Dune

    ★★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Resident Evil: Infinite Darkness

    ★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Age of Samurai: Battle for Japan

    ★★

  • Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 2

    ★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 1

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Dracula

    ★★½

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Hellboy

    ★½