MrTaylor has logged 36 entries for films during July 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Rain

Black Rain

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Last Days in the Desert

Last Days in the Desert

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Born to Be Blue

Born to Be Blue

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rams

Rams

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Night and Fog

Night and Fog

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Naked Island

The Naked Island

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Ascent

The Ascent

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mountains May Depart

Mountains May Depart

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The BFG

The BFG

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Taxi

Taxi

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Elvis & Nixon

Elvis & Nixon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
This Is Not a Film

This Is Not a Film

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mother

Mother

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Charulata

Charulata

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Mirror

The Mirror

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Circle

The Circle

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The White Balloon

The White Balloon

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Timbuktu

Timbuktu

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Fury

The Fury

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
45 Years

45 Years

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Carnage Park

Carnage Park

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry