• Don't Look Up

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

    ★★★

  • Red Notice

    ★★★½

  • Finch

    ★★★★

  • Robin Robin

    ★★★★

  • The Rescue

    ★★★★★

  • Maid

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • a-ha: The Movie

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Far From the Tree

    ★★★★

  • Skater Girl

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Us Again

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Palmer

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • The Ripper

    ★★★½

  • The Hunt for a Killer

    ★★★★

  • Carl Stanley: Född 1996

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Bruce Springsteen's Letter to You

    ★★★★★

  • Rebecca

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Investigation

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Chadwick Boseman: A Tribute for a King

    ★★★★

  • Making The Witcher

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • Extraction

    ★★

  • Defending Jacob

    ★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • The Innocence Files

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Mackan

    ★★★★★

  • Lost Girls

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Run Uje Run

    ★★★★½

  • Radical Optimist

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Togo

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½